BİR UTANGAÇIN SANA AÇILMASINI SAĞLAYACAK 6 ADIM

1. Kolay Bir Sohbete Başlayın

how-to-meet-and-date-a-shy-girljpg-728x728

Karşınızdaki kişiye ilk soracağınız soru, aklınıza gelebilecek en kolay sorulardan biri olmalı.
“Bir fincan çay alır mısın?” veya “İsminiz nedir?” gibi kısa cevaplar alabileceğiniz bir soruyla başlarsanız, diyaloğun önünü açmış olursunuz.

2. Mutluluğunuzu Belli Edin

girl-outcast-friends-100924-02jpg1321916178-728x728

Hemen herkes, bulunduğu ortamda insanların mutlu olmasını ister. Bazıları bunu gösterir, bazıları ise göstermekten çekinir. Karşınızdaki kişi utangaçsa, onu birazcık mutlu etmekten bir zarar gelmez. Bunun için ise, “Burada olmana çok sevindim.” veya “Bugün seninle karşılaştığım için çok mutlu oldum.” gibi cümleler kurarak sohbeti devam ettirebilirsiniz.

3. İsimlerini Kullanın

shutterstock37935085jpg-728x728

Samimiyetin en doğal yollarından biri de mutlaka karşınızdaki insanın isimini kullanmanızdır.

“Bakar mısın?” sorusu yerine “Can bir saniyeni alabilir miyim?” gibi sorular sormanız çok yararlı olacaktır.

4. Hobilerini Sormayın Ancak Tahminde Bulunun

sdthbo02297-got-stark-sigil-messenger-bag3png-728x728

Karşınızdaki utangaç bir insansa ve eğer siz ona hobilerinin neler olduğuna dair bir soru sorarsanız büyük ihtimalle sonuç alamazsınız. Bu noktada biraz Sherlock Holmes olmanın zararı yok. Misal cep telefonu müziği bildiğiniz bir diziden alıntıysa “Ben de Breaking Bad’i çok severim, başka hangi dizileri izledin bu aralar?” gibi rahatça cevaplayabileceği sorular sorabilirsiniz. Veya çantasında bir etiket, tişörtünde bir arma da size küçük ipuçları verebilir.

5. Yardım İsteyin

how-to-flirt-with-a-girl-the-friend-wayjpg-728x728

Utangaç insanlar genel olarak kimseden yardım istemezler. Ona “Yardım edebilir miyim?” cümlesini sormadan önce, yapabileceğini bildiğiniz kolay birşey için “Bana yardım edebilir misin?” cümlesini kurmanız çok daha faydalı olacak ve diyaloğu kolaylaştıracaktır.

6. Akışına Bırakın

improving-communicationsjpeg-728x728

Eğer konu, sizin konuşmak istediğiniz konudan farklı bir yöne doğru ilerlemiş olsa dahi, karşınızdakinin anlatmasına izin verin. Asla sözünü kesmemeye çalışın.
Ne kadar fazla konuşursa o kadar rahatlayacak ve size güvenecektir.