ÜNLÜ İTALYAN GINA’DA TATLILARI DENEDİK. NEFİSTİ

Processed with VSCO with a6 preset

İstanbul’un en gözde İtalyan restoranlarından biri Gina’nın nefis tatlılarını denemek için Kanyon’a uğradık. İçeri girip on dakika geçirmemiz bile “İtalyan Konukseverliği” (Marchio Ospitalità Italiana) sertifikasını sonuna kadar hak eden restoranlardan biri olduğunu anlamamıza yetti.
Tatlı mönüsünde, İtalyan klasiklerinden olan Affogato’ya “Classico” ve “Exotic” olarak iki çeşitte yer vermesi damaklarımızı şenlendirdi. Passion fruit ve ananas kreması, vanilyalı dondurma ve mango shot ile hazırlanan “Exotic”, klasik lezzetlere alternatif arayanlar için farklı bir seçenekti.
Panna cotta, bufalo sütlü dondurma ve portakallı çikolata shot ile hazırlanan “Cannoli”, “Capri ve Anacapri usulü badem ve çikolatalı kek” arasında seçim yapmakta zorlandık. Eminiz siz de kolay karar veremeyeceksiniz.
“Lime ve muskat aromalı panna cotta” ise bu tatlıya bir Gina yorumu olarak bizden 10 puanı kaptı.

KIZ KIZA ÖNERİSİ: Genelde iş dünyasının öğle yemekleri için tercih ettiği Gina’ya bir akşam üzeri kahveye ve tatlıya uğramanızı öneririz. Nefis tatlıların yanında bir espresso içerken yorgunluk atacaksınız.