SAÇINI NEMLENDİRMEK İÇİN EVDE YAPABİLECEĞİN 3 MASKE

Sonbaharın en yoğun yaşandığı şu günlerde saçlarınız nem ihtiyacı duyuyor olabilir. Yazdan kışa geçerken gardıroplarımızı yeniliyoruz ya da evimizin dekorasyonunu değiştiriyoruz. Peki güzellik rutinimizi neden değiştirmeyelim? Soğuk havanın saçlarımızda yarattığı kuruma etkisini hafifletmek için yapabileceğiniz 3 doğal maskeyi sizlerle paylaşıyoruz.

Badem yağlı ve muzlu maske

– 1 adet orta boy muz

– 1 yemek kaşığı badem yağı
muz

Muz, saçlarınızın dayanıklılığını arttırır.

Muzu güzelce ezin, badem yağını da ekleyin karıştırın. Özellikle saç uçlarınıza olmak üzere, bu karışımı masaj yaparak uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra, saçınızı durulayın.

Muz, saçlarınızı yumuşacık yapar ve doğal elastikiyetini korumasını sağlar. Badem yağı ise nemi saçınıza hapseder. Böylece soğuk havanın etkilerine karşı korunmuş ipeksi saçlara sahip olursunuz.

Karabiberli ve avakadolu maske

– 1 adet avakado

– 1 çay kaşığı bal

– 1 çay kaşığı zeytinyağı

– 1 çay kaşığı karabiber

avakado

Avakado saçlarınızın nemini geri kazandırırken kırılmalarını da önler.

Avakadoyu ezin, içine bal, zeytinyağı ve karabiberi ekleyin. Özellikle saç uçlarınıza olmak üzere, bu karışımı masaj yaparak uygulayın. 30 dakika bekledikten sonra, saçınızı durulayın.

Esmer şeker ve zeytinyağlı maske

– 2 yemek kaşığı esmer şeker

– 1 yemek kaşığı zeytinyağı

 

esmer

 

Esmer şekeri saç derinize ovarak uygularsanız, sağlıklı bir saç derisine sahip olursunuz.

Malzemeleri macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Saçlarınızı belirli noktalardan bölerek, karışımı saç derinize küçük hareketlerle yedirin. Karışım bittiğinde saçınızı durulayın.

Bu maske, yazın güneş ışığının etkisi altında kalmış saç derinizi canlandırmak için birebir. Esmer şeker peeling özelliği sayesinde kafa derinizde birikmiş kepek ve ölü deri gibi maddeleri temizler. Zeytinyağı ise saçın kaybettiği nemi geri kazandırır.

Kaynak :

Free People Blog