Ofiste sıra dışı siyah asaleti: Gotik Trendi

Ofiste sıra dışı siyah asaleti: Gotik Trendi

2016 geldi hoşgeldi. Önümüzde upuzun ve tabi ki moda akımları açısından son derece heyecan verici bir yıl var. Sizlerle birlikte 2016 kış trendlerini ofis modası ile takibe devam ediyoruz.

2016 kış modası için sevgili tasarımcılarımız, son derece farklı bir çizgide bizler için siyahı, tülü, danteli, asalet ve sıra dışılığı deyim yerinde ise ‘’tek potada eritti’’ ve gotik trendi ortaya çıktı.

2016-siyah-modası

Gotik tarzı siyahı, tülü, danteli, asalet ve sıra dışılığı tek potada eritti

Gotik trendi bu sezonun en çok tercih edilen rengi olan siyahın hakim olduğu, bu açıdan siyah tül, dantel, parıltı, kadife, deri veya süetin buluştuğu bir trend olarak karşımıza çıkıyor. Peki biz ofislerimizde gotik trendi nasıl uygulayacağız?

siyah-gotik-makyaj

Gotik trendi uygularken koyu tonlarda tercih edeceğiniz ruj ve ojeleriniz olmazsa olmazınız olacak.

Öncelikle önerim, özellikle tek renk siyah tercih etmeniz. Siyah bol paça yüksek belli pantolonunuz ile, siyah tül veya dantel detaylar taşıyan gömleğinizi ve tabi ki vazgeçilmezlerden siyah yüksek topuklu bot veya ayakkabılarınızı kombinleyebilirsiniz. Bu trendi uygularken diğer bir olmazsa olmaz ise koyu tonlarda tercih edeceğiniz ruj ve ojeleriniz olacak. Böylece gotik trendinizi aksesuar ve makyaj gibi tamamlayıcı öğelerde de uygulayabileceksiniz.

Aksesuvar tercihinizde özellikle uzun siyah parlak veya mat tonda küpeleriniz, siyah veya koyu tonlarda kullanacağınız saç bantları veya tercih edeceğiniz siyah tonda eskitilmiş kemerleriniz kombininizi şekillendirmenize yardımcı olacaktır.

siyah-modası

Gotik tarzını ofis trendinize taşıyarak şıklığınıza şıklık katabilirsiniz

Klasik tarz için oldukça uygun olan gotik trendini, yarı spor giyiminizde uygulamak isterseniz, siyah skinny kotlarınız ile tercih edeceğiniz siyah deri veya süet ceketleriniz, içerisine de tercihen siyah bluz veya spor tarzda gömlekleriniz ile yine son derece şık ve şık olduğu kadar da rahat bir kombin elde edebilirsiniz.

Tagged , , , , ,