NIKE TRANING CLUB İLE KENDİ YOGA DERSLERİNİ YAPABİLİRSİN

Online ortamı ve teknolojiyi doğru kullanmak her alanda hayatı çok kolaylaştırıyor. Spor alanında da size rahat hareket imkanı sağlıyor. Bu ay Nike Traning Club uygulamasına yeni eklenen yoga egzersizlerini denerken sık sık bunu düşündük. Bu yeni uygulama yoga ile ilgilenenlere süresi 15 ile 45 dakika arası değişen, farklı seviyelerde üç farklı yoga alıştırması sunuyor.
Nike’ın uzman antrenörü ve yogisi Branden Collinsworth, “Nike’ta hedefimiz insanları daha iyi sporcular haline getirmek. İşte bu yüzden sizi hayatta karşılaşacağınız her şeye hazırlayan programlar hazırlıyoruz,” diyor. Collinsworth; Nike uzman antrenörleri ve yogileri Traci Copeland ve Leah Kim ile birlikte tüm uygulama egzersizlerinin geliştirilmesi sürecinde görev almış.
“Bu yeni antrenmanlar gerçekten çok güçlü; çünkü amacınız ne olursa olsun veya yoga yolculuğunuzun neresinde olursanız olun egzersiz imkanı sunuyor” diyen Kim, sözlerine şöyle devam ediyor: “Uygulamadaki çeşitli egzersizler, odak noktaları, egzersiz süreleri ve duruş pozisyonları sayesinde, yogaya yeni başlamış olan ve pratiklerini geliştirmek isteyen kişilerden çok daha ileri düzeydeki yogacılara kadar herkes için bir şeyler sunuyor.”
Egzersizlere hemen başlamak için tek yapmanız gereken; uygun zamana göre çalışmanızı, nasıl bir yoga tarzını istediğinizi ve hangi düzeyde olduğunuzu, koşu ve antrenman gibi bir başka bir spor sonrasında destekleyici faaliyet olarak mı yoga yapmak istediğinizi belirlemek.
Copeland, “Diyelim ki koşuyorsunuz. Koşudan sonra yapacak en iyi şey nedir? Vücudunuzda biraz daha fazla esneklik sağlayacak ve zihninizi tazeleyecek olan 15 dakikalık bir yoga” diyor.
Daha kısa süreli yoga imkanı, yogayı çok daha ulaşılabilir hale getirerek son derece kolay bir şekilde sağlıklı bir alışkanlık edinmenize, dengeli ve sporcu bir yaşam şekli benimsemenize imkan veriyor.

KIZ KIZA ÖNERİYOR: Programın amacı boş günlerinizde yoga yapmanız değil, yogayı hayatınızın rutin bir parçası haline getirmek. Bunun için ihtiyacın olan motivasyonu kazandırıyor. Sana sadece düzenli olarak vakit ayırmak kalıyor. Denemelisin.