MODA’DA BİR MAHALLE BURGERCİSİ: YUME FOOD EMPIRE

Moda’da art arda açılan yeni mekanlara bayılıyoruz. Sessiz bir sokakta, hiç tahmin etmediğiniz bir anda karşımıza nefis bir restoran çıkıyor. O anda denemesek aklımız kalıyor, sonra kesin geri dönüp nasıl bir yer olduğunu test ediyoruz. Nene Hatun Sokak’ta açılan Yume Food Empire’ı da bir süredir görüyorduk ama gitmeye fırsat olmamıştı. Ta ki geçen güne kadar. Yume, Japonca hayal etmek anlamına geliyor. Farklı sektörlerde çalışan iki ortağın burgerci açma hayallerini gerçekleştirdikleri yer burası.
Mekan özellikle burgerlerle çok iddialı. Mönüye bakar bakmaz anlıyorsunuz zaten. Izgara ciğer, keçi peyniri, pancar ve özel sosları buluşturan Dark Burger, Yume’nin imzası olacak bizce. Bir de bol acılı Fire Burger var ki, bilmem acı sever misin? Yanıtın Evet ise kesin denemelisin. Bir de diyet yapanlar için ızgara tavuklu Fit Burger var. Ama bizim en çok hoşumuza giden şey, tüm burgerlerin low carb (düşük kalorili) seçeneklerini sipariş etme lüksünün olması.
Ortamı çok sade ama lezzetleri çok görkemli. İstersen yemek sepetinden sipariş etme imkanı da sunuyor.

KIZ KIZA ÖNERİYOR: Yume’nin tatlı menüsünü sakın atlama. Burgerciye geldin diye de sadece milksake bekleme. O Amerikan filmlerinde oluyor. Şekersiz, unsuz ve glutensiz Yume Cake, yemeğin üstüne hiç suçluluk hissetmeden tatlı yiyebilmeni sağlıyor. Çok da lezzetli. Kesin denemelisin.