KUZEY TRAKYA’DA BİR TOSCANA HAVASI: BAKUCHA VINEYARD HOTEL

Kırkareli’nde, Istranca dağlarının altında uzanan vadide 200 hektarlık bir arazide bağları, şato tipi üretimhanesi, meyve bahçeleri, bostanları, meşe koruları doğa içinde bir gastronomi merkezi olarak tasarlanan Arcadia Bağları’nın bir de oteli var: Bakucha Vineyard Hotel. Ayçiçeği tarlalarını geçerek, kıvrıla kıvrıla giden yolda kendinizi Toscana’da hissederseniz sakın şaşırmayın. Özellikle hafta sonunu geçirmek için harika bir ortam. Üstelik sıcak yaz günlerinde serinlemek isteyenler düşünülerek havuz da yapılmış bir köşeye. Spa da var. Harika bir bahçesi ve nefis yemekler yapan mutfağı da. Şefin masasında deneyeceğiniz gurme lezzetleri uzun süre unutamayacaksınız.
İsterseniz gitmişken bağları ve şaraphaneyi gezebilir, bağların ve koruların arasındaki patikalarda yürüyüş yapabilirsiniz. Mevsime göre üzüm, kiraz, armut, yaban kekiği, kuşburnu, kuzukulağı, mantar toplamak eminiz hoşunuza gidecektir. Biraz daha vaktiniz varsa Istrancalarda orman ve ya mağara gezilerini deneyebilirsiniz. Ya da hazır Edirne’nin bu kadar yakınına gelmişken birkaç saatinizi bu şehre ayırabilirsiniz. Bayramda uzaklara gitmek istemeyenler ve alternatif bir tatil arayanlar için ideal.


KIZ KIZA ÖNERİSİ: Bir cumartesi sabahı erkenden İstanbul’dan yola çıkıp kahvaltıya yetişin. Bir buçuk saatte oradasınız. Sebzeler, etler, süt ürünleri civar köylerinden geliyor ve çok taze. Ardından isterseniz bahçedeki havuzda vakit geçirin, isterseniz spa’dan bir majaj alın. Ama akşam üzeri bağlara doğru yapılan yürüyüşe mutlaka katılın. Gece de nefis yemek- şarap eşleşmelerinin tadını çıkartın. Tabii +90 533 514 14 90 numaralı telefondan rezervasyon yapmayı ihmal etmeyin.