KIZLAR DİKKAT! AKILLI TELEFONLAR CİLDİ YAŞLANDIRIYORMUŞ

Akıllı telefonların adeta ellerimize yapıştığı hatta onlarsız geçen bir dakikanın bile zor geldiği bugünlerde, bu cihazların sağlığımıza ve dış görünüşümüze verdiği zararları çoğunlukla unutuyoruz. Ancak kozmetik dermatolog Dr. Paul Jarrod’a göre bu cihazların yol açtığı zararlar sadece stresle bağlantılı değil ve akıllı telefonlar, karakteristik cilt sorunlarının yaşanmasında doğrudan etkili olabiliyor. İşte seni teknolojik detoksa sokacak bu olumsuz etkilerden bazıları:

 

 

akıllı-telefon-1280x720

Ünlü modeller Kendall Jenner ve Gigi Hadid de telefonlarını elinden düşürmeyen isimlerden

 

Telefon aknesi

Senin de yüzünüzün çene ile kulak arasında kalan bölgesinde geçmeyen aknelerin var mı? Cevabın evet ise telefon konuşmalarını biraz azaltmanda fayda var demektir. Gün boyunca akıllı telefonun üzerinde yuvalanan bakteriler doğrudan cildinin aynı bölgesi ile temas edince kronik aknelenmeye neden olur. Bunu engellemenin başlıca yolları, telefonla konuşurken kulaklık tercih etmek ve yüz temizliği için uygun klinik ürünler kullanmak olabilir.

Boyun çizgileri ve gıdı

Mesajlaşırken ya da sosyal medyada dolaşırken başınızı hep aynı şekilde öne eğildiğini fark ediyor musun? İşte bu istemsiz hareket, özellikle kadınların korkulu rüyası “gıdı oluşumu” için her türlü şartı sağlıyor! Ayrıca boyun çizgilerinin de derinleşip artmasına neden olan bu davranış uzun vadede yaşlanma belirtilerini epey görünür kılıyor.

Belirgin kaz ayakları

Gün içinde sürekli sosyal ağ zaman akışlarını ve e-postaları görüntülemek için akıllı telefonların parlak ekranlarına bakmak, göz çevresindeki “kaz ayağı” denen bölgeyi belirginleştiriyor ve normalden daha fazla kırışmasına neden oluyor. Özellikle akıllı telefonunu karanlık bir ortamda kullanacaksan ekran parlaklığını azaltman ve göz çevresi için daima hücre yenileyici özelliği olan bir krem kullanman gerekiyor.

 

 

anti-1280x720

 

 

Alın çizgileri

Yine parlak ve küçük ekranlara uzun süre bakmanın kaçınılmaz getirilerinden olan alın çizgileri, önlem alınmadığı takdirde ancak cerrahi müdahaleler ile giderilebilecek bir sorun.

Genişlemiş gözenekler ve renk düzensizlikleri

Akıllı telefonların ve diğer teknolojik cihazların ortamdaki manyetik alanı bozduğu uzun yıllardır bilinen bir gerçek. Peki bu gerçeğin doğrudan güzelliğinizi etkilediğini söylesek? Akıllı cihazları uzun süre yüzlerine yakın tutanlarda uzun vadede, renk düzensizliği ve geniş gözenekler görülebiliyor.