Kadınların Pembe Yalanları

Kadınların Pembe Yalanları

Kadınlar bazen işim içinden çıkamadığında minik yalanlar atlamaya çalışırlar. İşte kadınların yalan söyleme nedenleri…

Ağırlık konusu

Kadınlar pek çok şey hakkında yalan söylese de favori başlığın kiloları olması şaşırtıcı değil. Kiloları ehliyet belgeleri için sorulduğunda kadınların %68’i yalan söylüyor.
Yasal dokümanlarda bile yalan oranının bu kadar yüksek olması korkutucu gelmiyor mu?

kadinlarkocalarindan_450

Kadınların gerçekleri saptırdıklarını itiraf ettikleri diğer alanlar ise; fikirleri, ilişkileri, becerileri ve gelirleri…
Genellikle yabancılara yalan söylemeye meyilli olan kadınların yalan söyledikleri listesini iş arkadaşları ve işverenleri izliyor.
Ancak yine kadınların %70’i kendileri için önemli olan insanlara yalan söylemenin kabul edilemez olduğunu belirtiyor.

KADINLAR SEKSTEN KAÇMAK İÇİN HANGİ YALANLARI SÖYLÜYOR?

Neden yalan?

Kadınların %38’i bir insan ya da durumun gelişmesine faydalı olacak durumlarda, %36’sı başka bir insanın duygularını incitememek için yalan söylemenin yerinde olduğunu düşünüyor.
%13’ü ise kendilerini beladan uzak tuttuğu sürece yalan söylemenin geçerli olduğunu düşünüyor. Yarısından fazlası(%55) kısıtlanmış bilginin yalan sayılmayacağına inanıyor.

ERKEKLERE SORMADIĞIMIZ SORULAR

seksistatist_450

Neden daha sık yalan söylemedikleri sorulduğunda, %71’i “yanlış bir şey olduğu için” diye cevapladı, %33’ü çünkü bu konuda çok kötü olduklarını ve yüzde 10’u kötü bir insan olarak algılanmaktan korktukları için yalanlarını sınırladıklarını söylediler.
Büyük bir oran olan %91’i ise yaşlandıkça kendileriyle daha barışık ve rahat olduklarına ve bu yüzden daha az yalan söylediklerini itiraf etti.

Peki ya erkekler?

Kadınlar erkeklerin yalan söylemesinin geçerli olduğu konuları da belirttiler. Mesela, %61’e göre, erkeklerin nasıl göründüğü hakkında yalan söylemesi kabul edilebilir. %48’ine göre başkalarını ne kadar çekici bulduğu hakkında ve %39’u yataktaki performansı hakkında yalan söylemelerini kabul edilebilir buluyor.

asikolunasi_450

%91’i erkeklerin hissettikleri hakkında yalan söylemesini doğru bulmuyor. Özellikle de onları sevip sevmediği konusunda!

Seksten kaçmak için başvurdukları yalanların son durumu şöyle:
1- Çok yorgunum.
2- Havamda değilim.
3-Başım çok ağrıyor.
4-Sabah erken kalkmam gerekiyor.
5-Çok işim var, meşgulüm.
6-Sana kızgın ve kırgınım.
7-Çocuklar!
8-Duş alman gerek.
9-Sırtımda bir ağrı var.
10-Daha çok erken.

22ciplaksarilma

Tagged , ,