Kadınlar için Pratik Öneriler

Kadınlar için Pratik Öneriler

İçinde Kendinizi Mutlu Hissettiğiniz Bir Giysi Seçin

Kadınlar çoğunlukla beğendikleri kıyafetler içinde kendilerini güvende ve çekici hissederler. Mutlaka son moda trendi giysilerle donanmak zorunda değilsiniz, bazen düz bir t-shirt ve blue jean de çok çekici olabilir.

2Çok Fazla Pırıltı

Pırıltılı göz kapağı farları ilginizi çekiyor ve uyguluyor olabilirsiniz. Daha güzel görünüyor. Burada dikkat edilmesi gereken konu çok fazla pırıltı kısacası fazla parlamak, özellikle yağlı bir cildiniz varsa çok da iyi görünmeyebilir. Pırıltıyı kısıtlı tutup iç bölgede kullanmak ve göz kapağının geneline mat bir göz farı uygulamak daha iyidir. Kendi cildinizden birkaç ton daha koyu renk idealdir. Fazla açık renk veya beyaz insanlar üzerinde “palyaço” izlenimi yaratabilir.

Çok Fazla Fondöten

Fondöten uygulamanın amacı herkesin cildinde bulunabilecek dengesizlikleri yani çukurlar ve çıkıntılara bir hizaya sokmaktır yoksa fondöten bir maske değildir. Sadece gerekli bölgelere uygulayabilirsiniz, bütün yüzünüze sürmeniz gerekmez.

3Çok uygulamaktan daha önemli olan, doğru rengi seçmektir. Bunun için de bir makyaj standını ziyaret edip yardım alabilirsiniz.

Bunu Yapmayı Bırakın

Son senelerde şortlar giderek kısalmaya başladı. Zaten adı üstünde diyeceksiniz ama ceplerin görünmeye başlaması sizce de çok değil mi? Bence şortların “belirli” yerlerden en az 6 cm. daha uzun olması gerekiyor. Bunun eski kafalılıkla filan da ilgisi yok. Sadece kızların bu kadar teşhirci olmalarına gerek yok diyorum.

Yanlış Işıkta Makyaj Yapmak

Makyaj yapan kadınların çoğu banyoların doğal olmayan ışıkları altında sabahları makyaj yapar. Banyo ışığında yaptığınız makyajı gün ışığında test ederek, yapmanız gerekene karar verebilirsiniz. Aksi takdirde içeride çok iyi görünen dışarıda sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Ölçü Önemlidir

Size çok dar gelen bir elbiseyi giymek, düşündüğünüz gibi sizi çekici yapmak yerine basit de yapabilir. Ayrıca giydiğiniz kıyafetin rahat olması çok önemlidir, rahatlık beraberinde kendine güvenmeyi getirir.