İŞ ÇIKIŞI BULUŞMASI İÇİN SET-UP

Kısa bir süre öncesine kadar Kabataş’tan gelip geçerken durma ihtiyacı bile duymadığımız Setüstü’nde bir süredir bir şeyler oluyor. Ortam hareketlendi, art arda ilginç mağazalar açılıyor. Hatta Karaköy’deki mağazasını kapatıp bu denize yukarıdan bakan sokağa taşınanlar bile var.
Mahallenin bistrosu ve geceleri parti mekanı Set-up’ın müdavimlerinin çoğu Gümüşsuyu ahalisi. Yazarlar, yönetmenler, fotoğrafçılar, İstanbul’da çalışan yabancılar… Sabah brunch’ları da nefis, gün içinde ortamda yayılması da. Özellikle güzel havalarda tüm günü geçirmek mümkün.
İş çıkışlarında bir kadeh bir şey içip eve dönmek isteyenlerle renkleniyor ortam. Hafta arası özel partiler oluyor bazen. Misal, gazeteci Onur Baştürk, ikinci single’ı için tanıtım partisini bu mekanda yaptı. Cuma ve cumartesi müziğin sesi geç saatlere kadar açık.
Gelelim mutfağına. salatalar, etler, atıştırmalıklar tamam ama herkesin kalbini kazanan sipariş Set-up burger oluyor. Cidden enfes. İyi bir şarap kavı  olduğunu ve bira çeşitlerinin de tatmin edici olduğunu da söyleyelim.

KIZ KIZA ÖNERİSİ: İş çıkışı buluşmaları için çok ideal. Eğer davet edildiğin partide mekan adı olarak Set-up’ı görürsen, gitmelisin. Eğlence garanti. Hatta belki kendi doğum günün için de düşünebilirsin.