İFTAR İÇİN YENİ MEKANLAR KEŞFET: FERİYE PALACE

Bu ayın en önemli sosyalleşmesi iftar yemekleri. Evde dost sofrasında olanlar da harika tabii ama arada dışarıda, nefis bir manzara eşliğinde iftar yapmak da güzel olabilir. Kapalı mekanlara tıkılı kalmak yerine bir türlü gelmeyen yaza inat bahçede hatta deniz kenarında olsak diyoruz bu akşam.
İstanbul manzarasının en güzel göründüğü mekanlardan olan Feriye Palace’ı seçtik iftar için. Mekanın Executive Şefi Aydın Demir, Türk ve Osmanlı mutfağı lezzetlerinden oluşan güzel bir menü hazırlıyor. Ağzınızı tatlandıracak şerbetler, reçel çeşitlerinin yanı sıra zeytinyağlılarla akşama lezzetli bir başlangıç yapıyorsunuz. Osmanlı döneminden günümüze kadar gelen süzme mercimek çorbası, Feriye’nin geleneksel Ot Çorbası, Boşnak Böreği, Saray usulü Baklava böreği, Hünkâr Beğendili Kebap, Kuzu Tandır ve İslim Kebabı Ramazan’a özel hazırlanan lezzetlerden bizim çok sevdiklerimiz.
Açık büfe olarak sunulacak tatlı köşesinde karar vermekte zorlanabilirsiniz. Bizden söylemesi. Tamam güllaç bu ayın sultanı ama baklavaya ve sütlü tatlılara da bir şans verin. Sonra mı? Geriye çay ve kahve eşliğinde boğazın keyfini çıkarmak kalıyor.

KIZ KIZA ÖNERİSİ: Biz manzara ile çoktan doymuştuk ama özellikle zeytinyağılılara bayıldık. Uzun bir oruç gününün sonrasında mideyi yormamak için yemeği uzattık da uzattık. Yavaş yavaş yiyip uzun süre vekit geçirdik mekanda. Boğaz kenarı mekanlar arasında en hesaplılardan biri Feriye Sarayı. İftar için kişi başı 185 TL ödeniyor. Bu parayı cidden hak ediyor. Gitmeden 0538 483 20 21 numaralı telefondan rezervasyon yaptırın deriz.