HÜRREM HAMAMI’NDA MASAJINI NASIL ALIRSIN?

Sultanahmet’te Ayasofya’nın az ilersindeki Hürrem Hamamı, ona adını veren Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan’ın isteği ile Mimar Sinan’a  16. yüzyılda (1556 – 1557) yaptırılmış. Bulunduğu yer,  532 yılında tamamen yıkılan tarihi Zeuksippos Banyoları’nın bulunduğu yer. 1910 yılına kadar da kullanılmaya devam etmiş. 50’li yıllarda tamir edilmiş ama bu sefer de halı mağazası olarak kullanılmış.
Hamam olarak yeniden açılması ise 2008 yılına denk geliyor. Oldukça sade dekore edilmiş hamamda özellikle gelin hamamı ritüeli harika uygulanıyor. Bu hamam paketinde tüm davetlilere geleneksel, geline ise Sultan Eyvanı’ında kese ve köpük uygulaması, geline erguvan özlü nemlendirici vücut kil maskesi yapılıyor. Sonra da sıra soğukluk bölümünde kına partisine geliyor. Yeniliyor, içiliyor, hatta göbek atılıyor.
Benzer bir parti damatlar için de yapılıyor.
İlle de düğün mü olacak peki? Tabii ki hayır. İstedğin zaman randevu alıp Asl-ı Hamam, Pir-ü Pak, Zevk-i Sefa gibi hamam ritüellerinden birini deneyebilirsin. Bu paketlerde hamam, kesenin yanında seçtiğiniz bir masaj ve diğer uygulamalar yer alıyor. Fiyatlar masajın türüne ve süresine göre 55 ile 150 Euro arasında değişiyor. Rezervasyon için (0212) 517 35 35 numaralı telefonu arayabilirsin.

KIZ KIZA ÖNERİSİ: Sadece hamam ritüeli ile sınırlı kalmak istemeyenler için önerilen masajlar bir SPA mönüsünü aratmıyor. Sırt masajı ve refleksolaji bizim favorimiz oldu.
Hamamın Mihri isimli bir de restoranı var. Sabah 10.00 ile 19.00 saatleri arasında açık. Nargile hizmeti de var. Kimi günler sema gösterisine de denk gelmek mümkün.