HAYDİ BERRA SERTEL İLE YOGA ÖĞRENİYORUZ

Özellikle yin yoga söz konusu olduğunda ülkemizin en sevilen eğitmenlerinden biri olan Berra Sertel, 11-17-18 Haziran günlerinde Nişantaşı Yoga’da Çakra ve Meridyen Uzmanlık Programı’nda. İlgilenenler kaçırmasın.
Peki kimdir Berra Sertel? Neden onun derslerini kaçırmamak lazım.
Sertel, Tao Yoga, Fly yoga, bar yogası eğitimleri almış bir uzman. Ayrıca aldığı eğitimleri, okuduklarını derslerde öğrencilerle deneyimledikleriyle harmanlayarak kendi tarzıyla Yin, Hatha ve Vinyasa Yoga öğretiyor. Dünyada her yerde geçerliliği olan Yoga Alliance kurumunda E-RYT500 (Experienced Registered Yoga Teacher) statüsünde bir eğitmen ve bir de kayıtlı okulu var.
Son üç yıldır da Hatha Yoga, Yin Yoga ve Vinyasa Yoga uzmanlık programlarıyla yeni hocalar yetiştiriyor ve Yoga Alliance sertifikaları veriyor. İzmir, Ankara, Bodrum, Datça, Antalya ve Kayseri gibi illerimizde yogayla ilgili çalışmalar düzenliyor.


Bu arada Berra Sertel ile Yin Yoga adlı kitabı 2014 yılında piyasaya çıktı. Kitapevlerinde ikinci baskısını bulabilirsin. İstersen berrasertel.com adresinden progamını takip edip, ilgilendiğin bir derse de kayıt yaptırabilirsin.

KIZ KIZA ÖNERİSİ: O kadar çok yoga tarzından söz ediliyor ki kafan karışıyor değil mi? Bizim de. Berra Sertel’de sevdiğimiz şey ise her ekole sıcak bakıp kendine iyi geleni ve daha doğru bulduğunu tercih ederek kendi bilgileriyle harmanlayarak öğretmeyi sevmesi. Yogayı özgürleşmek ve kalıp düşüncelerden uzaklaşmak için kullanıyorsak her bilgiye açık olmak gerektiğine inanıyor. Bu bakış açısını çok sevdik.