GELİN HAMAMI MI? DOĞRU ADRES TOPHANE’DEKİ KILIÇ ALİ PAŞA

Düğün mevsiminin törenlerle açıldığı Instagram’da paylaşılan fotoğraflardan belli oluyor. Herkes şık şıkırdım, düğün dernekte. Haliyle bu günlerin en önemli olayları gelin hamamı organizasyonları ya da KIZ KIZA yapılacak bekarlığa veda partileri.
Bir dönem gençlerin yüzüne bakmadığı hamam geleneği, lüks otellerin spa etkinlikleri ve hamam partileriyle hızla yükselişe geçti. Şimdilerde en eğlenceli partiler hamamda yapılır hale geldi. Ayrıca İstanbul’un tarihi hamamlarının da restore edilip bir bir bir açılması harika bir gelişme.
Restore edilip açılan hamamlardan biri olan Kılıç Ali Paşa Hamamı, İstanbul’un denizcilikle bağdaşmış en eski bölgelerinden biri olan Tophane’de yer alıyor. Osmanlı donanmasının güçlü komutanlarından Kaptan-ı Derya Kılıç Ali Paşa tarafından, Mimar Sinan’a yaptırılmış en güzel yapılardan biri. Leventlere hizmet vermesi amacıyla 1578-1583 tarihleri arasında inşa edilen Kılıç Ali Paşa Hamamı, gün ışığını geçiren geniş ve görkemli kubbesi, dış cepheden rahatlıkla fark edilebilen harika siluetiyle, meraklı gözlere Büyük Usta Sinan’ın mührünü taşıdığını hemen belli ediyor zaten.
Kılıç Ali Paşa Hamamı haftanın her günü açık. Sizden gelen farklı isteklere göre temalı partiler de yapılıyor. Gelin Hamamı ve Damat Hamamı bunlardan sadece ikisi. Doğum günü partileri hatta iş buluşmaları da yapılıyor. Merkezi bir yerde olduğu için de ulaşımı kolay. Hamamlarda bir giriş parası olur, sonra buna masaj, kese uygulamaları eklenir, kaç TL’ye çıkacağınızı bilemezsiniz. Ama Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda fiks bir fiyat var. Onu ödeyip tüm uygulamalardan faydalanabiliyorsunuz. Organizasyonlar için özel fiyatlar da uygulanıyor.

 

KIZ KIZA ÖNERİSİ: Bir sürü otel hamamı varken neden Kılıç Ali Paşa’yı öneriyoruz. Çünkü çok özel bir tarihi mekan burası. Üstelik yeni restore edildiği için tertemiz. 190 TL’lik ücrete hamam, köpük masajı ve kese de dahil. Tabii siz natıra bahşiş vermek isterseniz o ayrı. Ayrıntılı bilgiyi [email protected] adresinden ya da (0212) 393 8010 numaralı telefondan alabilirsiniz. Rezervasyon yaparken KIZ KIZA’nın önerdiğini söylemeyi unutmayın.

 

190 Lira

*Fiyatlara KDV dahil, servis ücreti dahil değildir