Elbisem çok mu dar? Emin Olmanız İçin Bilmeniz Gereken 12 İpucu.

Elbisem çok mu dar? Emin Olmanız İçin Bilmeniz Gereken 12 İpucu.

Doğru elbiseyi seçmek aslında çok zor değildir. Nereden alman gerektiğini bilmen ve kendi sınırlarının farkında olmak bu iş için yeterlidir. Unutulmaması gereken nokta bütün dikkatleri üzerine toplayan çekici kadın olmak ile, elbise içindeki sucuk gibi görünmek arasında çok ince bir çizgi olduğudur.

Yanlış elbiseyi giymemeniz için bilmeniz gerek ipuçları:

 1. Vücudunuzu tanıyın.
 2. İlla da dar elbise giymek zorunda değilsiniz. 
 3. Ortama uyum sağlamalısınız Örneğin dar elbise iş kokteyllerinde, etkinliklerde uygun olmaz.
 4. Göğüs bölgenizde mutlaka bant kullanın. Elbisenizin astarı yoksa ten rengi şort gerekir. Bu arada siyah elbisenin altında açık renk çamaşır hayatta kullanmayın. Flaşlar patladığında veya mor ötesi ışıkların kullanıldığı mekanlarda hepsi ortaya çıkar.
 5. Nefes almanızı zorlaştırıyorsa giymeyin. Dar elbisenin işlevi karşınızdakinin nefesini kesmek, sizinkini değil. Bir kaç saat sonra bu durum çekilmez bir hal alabilir.
 6. Sıfır beden olabilirsiniz ama aşırı dar bir elbise sizi koca bir pizzayı çiğnemeden yutmuş gibi gösterebilir. .
 7. Elbisenin fermuarını çekemiyorsanız o elbiseden vazgeçin. Fermuarı kapatmak için çeşitli yollara başvurmayın, ya bir yerinizi sıkıştırırsınız ya da başarsanız bile en olmadık yerde patlayabilir..
 8. Dar elbiselerde streç kumaşlardan kaçının. Bu tür kumaşlar vücudunuza şekil verme konusunda yardımcı olmazlar, sadece sararlar.
 9. Elbise ile prova yapın, çok kısa olmasın, oturamıyorsanız giymeyin. Bütün gece ayakta dikilecek değilsiniz.
 10. Genel olarak konuşmak gerekirse alt veya üst, ikisinden birisinin bol, birisinin dar olması ideal bir durumdur denilebilir.
 11. Fiyat etiketi de dahil olmak üzere elbisenin bir yerlerinden çıkabilecek tüm etiketleri kesin. Çıkmasalar bile en ummadığınız zamanda batarak rahatsızlık yaratırlar.
 12. Aklınızda bulunması için yazıyorum, çok parlak, çok dar, çok pullu veya çoook kısa elbiseler sizi bulunduğunuz yerin ilgi odağı yapabilir(iyi veya kötü yönde). Eğer amacınız buysa, ben sizi tutmayayım.