EGE’DE YENİ BİR KEŞFİMİZ VAR: BOHEM LÜKS CLUB MARVY

Büyük plazalardan, büyük arabalardan, büyük çantalardan sıkılanlar için bohem ve lüks bir tatil nasıl olmalı arayışımız sürüyor. Yeni açılan yerleri denemeye de bayılıyoruz. Geçen hafta bir arkadaş tavsiyesiyle gittiğimiz İzmir’in Kesre Koyu’ndaki Club Marvy tam da aradığımız yerdi. İngilizce “marvellous” sözcüğünün bir kısaltmasını kendine ad seçen mekan açılalı daha bir ay bile olmamış.
İki ayrı koya yerleşip özel plajlarıyla fark yaratan otelin mimarı Fahrettin Aykut dizayn ilhamını Ege ve Akdeniz’in sahil kasabalarından almış. Hem modern aynı zamanda da çok bildik bir tarz bu. Tüm mekanlarda, otel odalarında hissediyorsunuz. Ferah odalar, sakin bir plaj, lezzetli yemekler ve sakin bir ortam.
Otelin sanata yakın duran tavrına da bayıldık. Mesela şu anda “baş başa / tête-à-tête” isimli sergiyi görebilirsiniz gittiğinizde. Bu sergiler tüm yıl boyunca da devam edecek.
Hemen bayıldığımız bir başka detaya geçelim, ana restoran, klasik açık büfe görüntüsünü önlemek üzere, sekiz farklı restoranı içeren bir konseptle hazırlanmış. Otelin organik sebze, meyve üretimi yapan bir çiftliği var. Bu ürünleri denemek isterseniz de a’la carte restoran Değirmen’i deneyebiliyorsunuz. Çocuklar için aquapark, plaj voleybolu, su sporları da unutulmamış. Akşamları plaj partileri ile eğlence de garanti.

KIZ KIZA ÖNERİYOR: Club Marvy’de, kendinizi çok iyi hissedeceğiniz bir spa var: Mar Spa. Denizin üzerinde masaj yaptırma imkanı sunuyor. Aynı filmlerdeki gibi. İyi geliyor. Bir de Roma hamamlarından esinlenilerek inşa edilmiş bir Türk hamamı. Bizce gitmişken denemelisin. clubmarvy.com.tr adresinden detayları inceleyebilir, hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.