CUMA AKŞAMI YEMEK SONRASI UĞRAYIN: 5 COCTAIL BAR

Henüz birkaç yıl önce Tünel’de açılan ve kısa sürede çok sevilen 5 Coctail Bar’da gazeteci- köşe yazarı Oben Budak ve moda editörü, stylist Alex Kokoskeriya’nın imzası var. Hem de ne imza. Discoben ismiyle zaten şehrin (hatta yaz zamanı tüm tatil mekanlarının) en iyi DJ’lerinden olan Oben, müziklerle kendisi ilgileniyor. Alex ise stylish gözünü içkilerin sunumları ile nefis birleştiriyor.
Şarap ve biraya biraz ara verip barmen’in süper kokteyllerini tatmanız şart bu mekanda. Diğerlerini her yerde içersiniz ama kakaolu muhteşem bir kokteyli her yerde bulamazsınız. Kokteyyler özellikle cin ve vokta ile hazırlanıyor. Diyet yapanlar için şekersiz kokteyller de var.
Mekan çok büyük değil ama bu bir dert oluşturmuyor. Cuma ve cumartesi akşamları eğlence mekanın önündeki sokağa taşıyor. Hatta şöyle söyliyelim kimi zaman dışarısı içerisinden çok daha eğlenceli olabiliyor.
Sağınıza solunuza iyi bakın çünkü her an bir ünlü ile karşılaşabilirsiniz. Yemekten çıkıp eve gitmeden önce uğrayanlar bile öyle çok kolay yola devam edemiyor. Mekana takılıp kalıyorlar.
Doğum günü kutlamaları ve konsept partiler için mekanın iç kısmını kullanabiliyorsunuz. İsterseniz Oben sizin için özel playlist bile yapar.
Yaz aylarında barı Alaçatı’ya taşıyorlar. Gitmeden önce arayıp rezervasyon yaptırın.

KIZ KIZA ÖNERİSİ: Uzun uzun yenilen bir akşam yemeği sonrasında geceye devam etmek için harika bir seçim. Mekanın bulunduğu sokağın köşesini döndüğünüz an kendinizi New York’ta Johansburg’da hissedebilirsiniz. Kokteyl bardaklarının şıklığına dikkat edin, biz çok sevdik.