Çocuklar Erkekler

Çocuklar Erkekler

ÇOCUK ERKEKLER

Erkek arkadaşınız, sevgiliniz nişanlınız veya kocanız dışarıdan bakınca kocaman bir adam gibi görünmesine karşın davranışları 17 yaşında bir ergen gibiyse sizin de bir ÇOCUK ERKEK’iniz var demektir. Burada sadece bütün gün bilgisayar oyunları oynayan, yemek yerine patates çipsi yiyen birisinde söz etmiyoruz, bir ilişkiyi yürütebilme kapasitesine sahip olamayan erkeklerden söz ediyoruz.

Erkeklerin çocuk erkek olup olmadıklarını gösteren bazı işaretler vardır. Kızkıza com olarak sizleri aydınlatmak görevimiz ne de olsa. Buyurun bakın bakalım yanınızdaki erkek bunlara uyuyor mu?

ÇOCUK ERKEKLERİ TANIYABİLME İPUÇLARI

Sadece günü yaşar

Çocuklar eğlendikleri ve ellerinin altında atıştıracakları bir şeyler olduğu sürece yarını hiç düşünmezler. Eğer erkek arkadaşınız bırakın iki sene sonrasını yarını bile düşünmüyorsa bugünü bugün için yaşıyor demektir. Yetişkinler plan yapar ve hedeflerine ulaşmak için gerekli adımları atarlar. Çocuklar ve gelişmemiş erkekler bunu yapamazlar. Geleceğe yönelik plan yapamazlar çünkü kendilerini gelecekte canlandırabilme yetenekleri yoktur.

Arkasını toplamaz.

Bu sağa sola saçılmış elbiselerini toplamaktan, oturduğu mekanı toplamaya ve aldığı borçları ödememeye kadar her şeyi kapsar. Kendinize sormanız gereken soru  “Davranışları için bahaneler mi üretiyorum,  yaptıklarını mantık çerçevesi içine mi sokmaya çalışıyorum? “Sorusu olmalıdır.

Anlık davranışlar gösterir

Çocukların beyinleri gelişmelerini henüz tamamlamamış olduğu için yaptıklarının sonuçlarını tam olarak hesaplayamazlar. Bu da çocuk erkeğin her şeyi aklına estiği an, estiği gibi yapması şeklinde devam eder. Hepimiz 15 -20 yaşları arasında sonradan güleceğimiz veya utanacağımız aptalca şeyler yapmışızdır. Erkek arkadaşınız “büyümemiş” bir erkek ise bunları yapmaya devam eder, önce yapar sonra özür diler. Bu da gelişememiş olmanın en büyük işaretidir.

Annesine gereğinden birazcık daha fazla düşkündür.

Ailesine bağlı erkekleri herkes sever. Ama anne ile sürdürülmeye devam eden çocukça ilişkiler artık biraz garip kalır. Bu durumda onun hayatında hiçbir zaman bir numaralı kadın olamayacağınızı bilmeniz lazım. Kabul edip etmemek size kalmış. Yani erkek arkadaşınız sizinle olan randevusunu “evde bulunmak” için iptal ediyorsa, anne babasından aldığı paraları hiçbir zaman iade etmiyorsa ve etmeyi düşünmüyorsa, bütün kararlarını annesinin etkisi altında alıyorsa  “Artık demir almak günü gelmişse zamandan, meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan”  şiiri eşliğinde ufka doğru uzaklaşın derim ben.

Bencildir

Sadece kendi ihtiyaçlarını düşünür, ilk olarak onların giderilmesini ister. Duygusal olarak çocuk kalan erkeklerin en belirgin ve en önde gelen özelliği budur. Her zaman ciddi konuşmalardan kaçınır.

Çünkü öyle bir konuşmayı nasıl yürütebileceğini bilemez, hiçbir zaman öğrenmemiştir.

Ciddi bir konu belirdiğinde hemen şakaya mı vuruyor, konuyu mu değiştirmeye çalışıyor, telefonuyla meşgul olmaya başlayıp size aldırmıyor mu veya masayı devirip üstüne üstlük sizi mi suçluyor?

Gerçeklerle yüzleşemez

Çocuk erkeğin en son istediği şey herhangi bir gerçekle yüzleşmektir ve bunu önlemek için akla geldik gelmedik her şey yapar, her yolu dener. Benzer şekilde yanlışlarının yüzüne vurulmasından da hiç hoşlanmaz. Böyle bir durumda bir süre sonra özür dileyen siz mi oluyorsunuz? Bunu bir düşünün. Çünkü konuyu asıl çıkış noktasından saptırarak size yöneltmek hususunda çok ustadırlar.

İlgileri ve arkadaşlıklara ortaokul seviyesindedir.

Arkadaşları ile birlikte iken okul çocuğu gibi mi davranıyor, sizi tanıştırmak aklına bile gelmiyor mu? Arkadaşları ile saçma salak eğlencelere gitmeyi sizinle olmaya tercih mi ediyor?  Bu adam aslında hiç büyümemiştir ve büyükler arası yaşanabilecek bir ilişkiyi nasıl sürdürebileceği hakkında en ufak bir fikri bile yoktur.

Konuşabildiği konular her zaman çok yüzeyseldir.

Yetişmiş olgun insanlar karşısındakilerle çeşitli seviyelerde ilişki kurabilir. Kendisi, geçmişi, korkuları, planları vb. konular yani çiftlerin genelde konuştuğu konular üzerinde konuşamıyorsa sizinle bir bağ kuramamış demektir. Günlük olaylar, çevresindeki kişiler, iş yerindeki komikliklerden başka bir şey konuşamıyorsa, yapabildiği tek şey çevresindekilerle alay etmek ise olgun bir insanın yürütebileceği bir ilişkiye hazır değil ve büyük bir olasılıkla hiçbir zaman da hazır olamayacak bir sevgiliniz var demektir.

Sizin ailenizi ve arkadaşlarınızı yok varsayar.

Çocuk erkekler evlerinin kapısı önünde oynamaya devam ettiklerinden sizin tarafınızdaki birileri ile birlikte olmak / tanışmak, vakit geçirmek onlar için becerebilecekleri bir şey değildir. Okul yıllarına saplanmış kalmış bir erkekten romantik bir sevgili veya ilişki bekleyemezsiniz. Sizi seven ve size saygı duyan gerçek erkekler sizin sevdiğiniz ve saygı duyduğunuz insanlara da aynı şekilde yaklaşır.

Sürekli bir ilişkiden, aileden veya çocuklardan bahsettiğiniz an panikler. Bundan bahsetmeniz illa da bu böyle olacak şeklinde dayatıyorsunuz demek değildir ama kesinlikle çocuk erkek bu konuların bırakın konuşulmasını, herhangi bir şekilde söz edilmesine bile tahammül edemezler.

Bizden söylemesi, etrafınıza bakmak ve karar vermek size kalmış 🙂

Tagged , ,