Bozcaada’ da üç günlük caz festivali’ ne davetlisiniz


Bozcaada’ da Bu hafta sonu denizin, rüzgarın ve doğanın eşsiz güzelliği, Bozcaada’ da, Ayazma Manastır’da iyi müzikle bir araya geliyor. Biz çok heyecanlıyız. Bu yıl ilki düzenlenen, ancak bundan sonraki yıllarda gelenekselleşerek uzun soluklu bir festival olma yolunda ilerleyecek yepyeni bir festival ile tanışıyoruz: Bozcaada Caz Festivali.

Bozcaada’nın kendine has doğasının da eşlik ettiği Bozcaada Caz Festivali, bugüne kadar ülkemizde gerçekleşen bir çok caz festivalinden farklı olarak ilk defa açıkhava tipi müzik festivali konseptini caz müziği ile buluşturuyor.

Farklı jenerasyonlardan müzisyenleri dinleyiciyle buluşturacak olan Bozcaada Caz Festivali, funk, pop, etnik, balkan, fusion ve özgür caz gibi türleri içeren geniş bir programa sahip. Kabak & Lin, allaturca music ve Pavli Bozcaada işbirliği ile düzenlenecek festival 28 – 29 – 30 Temmuz günlerinde Ayazma Manastır’da gerçekleşecek.

Festivalde 3 gün boyunca sahnede muhteşem isimler olacak. Kimler mi? Önder Focan & Şallıel Bros. ‘Funkbook’, Jülide Özçelik, Sebastian Studnitzky, Elif Çağlar Quartet, Ediz Hafızoğlu “Nazdrave” ft. Ülkü Aybala Sunat, Maden Öktem Ersönmez, Çağrı Sertel, Lara Di Lara, Selen Gülün Trio, Nilüfer Verd ‘Latin Brazil Ensemble’, Şenova Ülker Quartet ft. Meltem Ege, Suzin Akalan, Lycian Herbs ft. Korhan Futacı, Holler My Dear, Songs From A Breeze

KIZ KIZA ÖNERİYOR: Adanın kapasitesi nedeniyle konserlerin bilet sayısı kısıtlı. Bir an önce satın almakta fayda var. Konserler açık havada olacağı için üzerinize bir hırka alın, sonra düşüdük demeyin. Gündüz denizin akşam da iyi müziğin tadını çıkartın.