DİKKAT DİKKAT! BİR DÜĞÜNDE NE GİYMEMELİ?

Düğünler mevsimi yaklaşıyor. Sizleri bu döneme hazırlamak isteyen Kızkıza.com’dan bir kamu hizmeti daha 🙂 . Elbette bir düğüne giderken ne giyeceğinize karışacak değiliz ama ne giyilmemesi hakkında çok sıkı önerilerimiz var.

  1. Düğün Salonunda Sadece Bir Tek Beyaz Tuvaletli Olmalı : Gelin.

 1

Gelin siz değilseniz bir düğünde, kimin düğünü olursa olsun giyilmeyecek tek renk beyazdır. Son zamanlarda gelinlikler benzer renklerde de olabildiği için fildişi, açık bej ve benzer renkleri de giymeyin. Genellikle yaşanan, damadın annesinin bilinçaltının dürtülerine yenilerek bu renklerden birisini seçmesidir. Siz siz olun bu renklerden kaçının.

Bunun  eski moda bir düşünce olduğunu ileri sürenler çıkabilir veya gelin çok rahat bir arkadaşımızdır, aldırış etmiyor olabilir ama bir düğüne beyaz tuvalet ile giderseniz bir çok  kişi buna yanlış anlamlar yükleyecektir. Açıkçası bir düğünde yapılacak en büyük yanlış beyaz bir elbise giymektir. Düğünde gelinin gelinliği ile yarışabilecek hiçbir elbisenin giyilmemesi gerekir.
.

  1. Kırmızı giymeyin

Aslında kırmızı elbise giymenin yanlış bir tarafı yok. Ama kırmızı çok dikkat çeken bir renktir. Pastel renklerin hakım olduğu bir düğün ortamında mıknatıs gibi tüm bakışları üzerine toplayacaktır. Buna sonradan bakacağınız grup fotoğrafları da dahil. Özetle kırmızı elbise giymek “gelinden rol çalmak” anlamına gelir. Gelinin kız kardeşi filan değilseniz veya gelin sizden özellikle kırmızı giymenizi istemediyse giymeyin derim. Kırmızıya ek olarak siyah da giymeyin.

Hepinizin dolabında birden fazla siyah gece elbisesi olduğuna eminim. Ama düğünler siyah giyilecek günler değildir. Tabii 60 yaşının üstünde iseniz o başka.

  1. Teşhirden Olabildiğince Kaçının

Oranızı buranızı çok fazla açmak, düğünlerde yapılmaması gerekenler listesinde önde gelenler arasında. O elbise ile ne kadar süper görünürseniz görünün, edinmek için saatlerce güneş altında yattığınız bronz renginizi ne kadar göstermek isterseniz isteyin, “gelin” her an herkes kendisine baksın ister. Elbisenizin sırtı açık olabilir veya hafif bir dekolteniz olabilir, straples olabilir, kılıf gibi vücudunuza oturuyor olabilir, mini olabilir ama bu özelliklerin birden fazlası bir arada olamaz. Uzun elbise giymek özellikle önerilir. Çok kısa elbise ile de gitmeyin. Bütün fotoğraflarda gelinin önüne geçersiniz. Tabi amacınız bu ise sizi kimse durduramaz o da başka. Unutmayın ki  arkadaşlarınızla bir “mekana” gitmiyorsunuz, gittiğiniz yer düğün .

  1. Düğünler Her Zaman Gittiğiniz Eğlencelerden Değildir

Günlük giyinmek için çok ama çok fırsatınız var. Aslında hayatınızın büyük bir çoğunluğu günlük giyinerek geçiyor. Düğün bunlardan birisi değil. Bu yüzden bir düğüne giderken yukarıdaki kuralları unutmadan kendinize olabildiğinizce itina göstermenizde fayda var. Düğünün özel bir okazyon olduğunu lütfen unutmayalım.

4

  1. Kendinize Güveniniz Tam Olsun

O bile  evlendi ben hala burada atılacak çiçeği bekliyorum” triplerine sakın girmeyin. Sakin ve güvenli durun, içkinin ucunu kaçırmadan, sonradan pişman olacağınız saçmalıklar yapmadan geceyi tamamlayın.