BİLGE ÖZTÜRK’TEN KİTE ÖĞRENMEK İÇİN HAYDİ AKYAKA’YA


Rüzgarı yüzünde hissetmek için denenecek en güzel sporlardan birisi kitesurf yani uçurtma sörfü. Zor mu? Hayır. Sadece uygun malzemeleri seçmek, rüzgarı beklemek, belirli saatler ders almak ve biraz pratik yapmak gerekiyor.
Bu işi Türkiye’ye sevdiren, şu an hem hydrofoil hem de slalom disiplinlerinde Türkiye Şampiyonluğu sıfatını elinde tutan Bilge Öztürk’ün Akyaka’da Mercedes sponsorluğunduğundaki kite okulu, nefis atmosferi, harika öğretmenleriyle seni bekliyor.
Hem Türkiye’de hem de uluslararası platformlarda kiteboard sporunun kalbi ve ruhu diye adlandırılan Gökova Körfezi’ndeki Akçapınar Plajı’nın tam ortasında okulun ortamı harika. Burada üç tip ana eğitim veriliyor. Yeni başlayanlar için K1 Başlangıç, daha önce suya çıkmış olanlar için K2 Gelişim ve teknik öğrenmek isteyenler için K3- İleri Seviye.
Ayrıca kiteboard eğitiminin yanısıra, her seviyeye uygun malzeme kiralama, depolama, tamir, sporla ilgili ana malzeme ve diğer yan ürünlerin yer aldığı shop gibi hizmetler de var.
Kite sonrasında herkesin keyifle toplantığı alanda tüm günü geçirmek de ayrı bir eğlence. Kimi zaman eğitmenlerden Berna Öztürk, dj kabininin başına geçiyor. Müziğin sesi yükseliyor.
Tüm hocalar süper yardımcılar. Tüm sorularınızı içtenlikle yanıtlıyorlar. Siz öğrendikçe onlar çok daha fazla mutlu oluyorlar. 8 saatlik eğitimin sonunda kaymaya başlıyorsunuz.

KIZ KIZA ÖNERİSİ: her seviye için bir kurs programı var. Paket programlar satın alabiliyorsunuz. Genelde 8 saatlik. Öğrenmek için bu saatler gerçekten gerekiyor. Bana fazla gelir demeyin yani. Fiyatlar sezona göre değişiyor. Uygun fiyatlar için son günler. 15 Haziran’dan sonra sezon açılacak. 15 Eylül’e kadar en yüksek sezon yaşanacak. Kite bir yaşam biçimi. Önce gelin sevip sevmeyeceğinize bir bakın. Sonrası size kalmış.
bilgeozturkkiteclub.com adresinden detayları öğrenebilirsiniz. Aradığınızda Kız Kıza üyesi olduğunuzu söylemeyi unutmayın. Harika etkinlikler için de bizi takip etmeye devam edin.