BALE İÇİN GEÇ DEĞİL, ECE CANDAN STUDIO’YU DENESENE

Hiçbir şey için geç değildir. Dans için bile. Aslında bir balerin olmak istiyordunuz ama hayat izin mi vermedi? Dans kursları tam olarak tatmin etmiyor mu? Bu aralar Fi seyredip Serenay Sarıkaya nedeniyle dans aşkın iyice depreşti mi? Olabilir. Tamam belli bir yaştan sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Bale Bölümü’ne gidemezsin ama boş vakitlerinde bale dersi almak için seni kim tutuyor?
Soru şu Peki nerede?
Setüstü’nde açılan Ece Candan Studio’da. Stüdyonun sahibesi, bale öğretmeni Ece’yi belki Marie Clarie ve Vogue gibi dergilerin moda editörü olarak tanıyor olabilirsin. Belki de hiç duymadın. Dert değil. Hayattaki en büyük tutkusu olan dansı, hayatının yeniden merkezine koymaya karar verdi Ece ve kendi stüdyosunu açtı.
Bakın Blank-mag de kendini nasıl anlatıyor, “Masal kitabı yerine annemin dergileriyle büyüdüm. Önce renkleri öğrendim, çantalarla bıkmadan flört ettim, ayakkabılara ise her daim aşık oldum! İlk aşkım bale pabuçlarımdı. Hayalim hiç bir zaman moda dergilerinde editör olmak değildi. Balerin olacaktım. Bir eylül günü sonuçlar asıldı ve ben parmak uçlarımdan tabanlarıma geçiş yaptım. Konservaturara girip dünyayı dolaşma hayalim sadece hayal olarak kaldı. Sonra dergilerde geçen stajlar, dergilerin yarışmalarından gelen birincilikler derken moda dünyasının içindeydim. Altı yıllık stil ve alışveriş editörlüğü ardından kendi kanatlarımla uçmaya karar verdim. Kök salmadan sadece mutlu olacağım ve sevmekten vazgeçmeyeceğim dallara konuyorum şimdi.”

KIZ KIZA ÖNERİSİ: Bale bilip bilmemen sorun değil, önemli olan istemen. Bir deneme dersine ne dersin? Arayıp iş çıkışı ya da hafta sonu için özel ders randevusu alabilirsin. Ya da grup derslerinden birine kendini yazdırman gerekebilir. İyi şanslar.