Aşık Olmadan Anlayamayacağınız 11 His

Aşık Olmadan Anlayamayacağınız 11 His

Dünyanın en güzel duygularını ancak aşıksanız hissedebilirsiniz

the-general-specific-2jpg-728x728

 

İlk defa aşık olduğunuz zaman insanın gözünden perde kalkar gibi olur ve hayatı daha farklı algılamaya başlarsınız.

Aşık olmak hem en iyi hem de en kötü duyguları bir araya getirir. Daha önce hissetmeye potansiyelinizin olmadığı şeyleri hissedersiniz.

Olamayacağınızı düşündüğünüz bir insan olursunuz ve gerçekten daha iyi hissedersiniz. Aşk bir lunapark gezisi gibidir ve devam ettikçe sizi değiştirir. Eğer aşık olmazsanız, hayatınızın büyük bir kısmını es geçmiş sayılırsınız. İnsanlar bilgiden öğrenmezler, insanlar bilginin onlara getirdiği hislerden öğrenirler. Aşktan daha iyi bir öğretmen ise yoktur.

Ölümsüz hissedersiniz

15825-young-couple-in-love-1680x1050-photography-wallpaperjpg-728x728

Aşık olunca asla ölmeyeceğinizi ve her şeyi yapabileceğinizi hissedersiniz. Evrenin sizin için planları olduğunu ve bu kaderin içinde büyük bir rolünüz olduğunu alnarsınız. Bütün problemler yok olur ve hayat çok daha aydınlık görünür.

Samimi endişe

love-couple-songsindianetjpg-728x728

Aşık olunca aşık olduğunuz kişi için endişelenirsiniz. 15 Dakika gecikseler bile nerede olduklarını merak edersiniz. Sanki siz yanlarında değilken başlarına bir şeyler gelecekmiş gibi olur. Bu gayet normal ve her aşığın yaşadığı bir his.

Kıskançlık

cute-love-couple-wallpaperjpg-728x728

Kıskançlık kötü bir şey değildir hatta her ilişkinin sağlıklı olmasını sağlayan şeylerdendir. Eğer kıskançlık aranızda ciddi bir sorun haline geliyorsa doğru kişiyle birlikte değilsinizdir.

Sevdiğiniz kişiyi kıskanmak, dozunda olduğu sürece tatlı bile olabilir. Gerçekten sevdiği biriyse en düz insan bile kıskanabilir.

İstenme ihtiyacı

love-couplejpg-728x728

Herkes istenmek ister fakat bu duyguyu çok az kişiyle yaşayabiliriz. Birinin sizi istemesi, ihtiyaç duyması, bunlar çok güzel şeylerdir fakat aşık olmadan tam anlamıyla yaşayamazsınız.

Aşk bir isteme şeklidir, o insanla birlikte olmayı, o insanın yanında olmayı, ona sarılmayı. Ne kadar uzaklaşsanız bile o insanı istemekten vaz geçmezsiniz.

Karmaşa

love-couples-wallpapersjpg-728x728

İlişkinin neresinde olursanız olun, bir karmaşa hali süreklidir. İlk başta birbirinizi ne kadar sevdiğinizle ilgili kafanızda bir karmaşa olur, sonra da ilişkinizle ilgili. Kendinizi sürekli olarak kafası karışmış bir şekilde bulursunuz.

Bunun sebebi o kişiyi çok sevmenizdir.

Özlem

love-couple-wallpaper-1-600x337jpg-728x728

Arkadaşlarınızı özlersiniz, ailenizi özlersiniz, kardeşinizi, ikizinizi. Fakat bunların hiçbiri özlem değildir. Özlem tamamen farklı bir durumdur ve birini sevmeden anlayamazsınız.

Uykusuz geceler, yalnız sabahlar, sadece sarılmak veya kokusunu duymak için. Canınız yanar, o kişiden ayrı olmak ayrı bir acıdır.

Tamamen kendini ikinci plana koyabilme

love-couple-young-wallpaperjpg-728x728

İnsanlar egosentrik olmak için yaratılmışlardır. İnsanın her açıda kendini öne koyması ve kendini düşünmesi en doğal durumlardan birisidir. Sevdiğiniz kişiyle ilgili risk almak ve onu öne koymak ise aşkın kendi kendine yarattığı bir durumdur.

Aşk insana farklı şeyler yaptırır, programlandığı şeyleri değil.

Can yakan acı

love-nature-couple-fall-walk-care-1368707jpg-728x728

Başka birisine kendinizi verdiğiniz zaman tamamen onunla bir olursunuz. Bu aynı zamanda tamamen başka bir insanı kapsamak ve onunla özümsenmek anlamına da gelir. Olduğunuz her şeyi birbirinize verirsiniz. Bir insanın sizi bambaşka bir halde görmesine sebep olursunuz.

Kabuğunuzdan çıkıp kendinizi paylaşırsınız. Bununla birlikte pek çok acı gelir çünkü paylaştığınız şeylerden biri de acıdır.

Bitmeyecekmiş gibi bir üzüntü

loving-couplejpg-728x728

Her ilişki iyi bitmez. Bazı aşk hikayelerinin sonu kötü biter. Bu da insanı hayatı boyunca takip eden bir üzüntüdür. Bazen sevdiklerimizi çabuk aşarız bazen ise bu yıllar alır.

Bu durum, peşinde bir acı da getirir. Bu acı bazen asla kendimizi başkasına bırakmamıza sebep olmak. Bazen ise bir daha asla üzülmek istemezsiniz.

Kendinizden nefret edersiniz

sunsetlovecouplebeautifulpictures-wallpaper-freejpg-728x728

Kendinizden gerçekten nefret edebileceğinizi düşünmezsiniz. Bu, asla hissetmeyeceğinizi düşündüğünüz şeylerden biridir.

Fakat aşık olunca bazen aynaya bile bakmak istemezsiniz. Alkole başvurursunuz fakat bu bile kendinize olan nefretinizi değiştirmez.

Sürekli olarak işleri bozduğunuz için kendinizden nefret edersiniz.

Umut

cute-romantic-love-couplejpg-728x728

Aşk sizi alır, güvenli hissettirir, sıcak hissettirir, bazen de sizi çiğner çiner tükürür. Bu hep olmasa bile her zaman riskler vardır. Bazen işler yürür bazen ise yüzünüze patlar.

Aşkın bitebileceği milyonlarca yol vardır. Bunun üzerine konuşmak zordur fakat işler bazen kötü bitmese bile umut etmek gerekir.

Kalbiniz kırılabilir, bir daha asla düzelmeyecek gibi hissedebilirsiniz fakat umudunuzu kaybetmeyin, bir gün tekrar o his geri gelecek.

Kaynak: http://elitedaily.com/dating/11-feelings-didnt-know-fell-love/942334/

Tagged , , , , ,