ALIŞVERİŞİN EĞLENCE OLDUĞUNU HATIRLATAN DURAK: WEPUBLIC

Akmerkez’in bir köyesinde yaklaşık bir yıldır eğlenceli bir şeyler oluyor. Bu köşeden tüm alışveriş merkezine müzik, renk ve eğlence yayılıyor. Alıştığımız mağaza konseptinin çok ötesindeki bu mekan Wepublic. Gelenlerin ilk seferinde şaşırması garanti. Çünkü bu çok katlı mağazaya girdiğinizi bile anlamıyorsunuz, kapısı yok. Ama adım attığınız yerin Akmerkez’den farklı bir yer olduğunu anlamanız için çevrenize bakmanız yeterli. Mağazanın ortasından geçen bir kaydırak, yerlerde çizimler, sağda solda bisikletler, motorlar, duvarlarda neon yazılar, renkli sunum arabaları, aşağıda kahve durağı, dev ekranda gösterilen nefis videolarla bir modern sanat müzesi gibi ortam.
Boyner grubunun bu yeni projesi gerçekten de alışverişin bir eğlence olduğunu hatırlatıyor herkese. Mağaza için seçilen markalar ve ürünler de ona göre seçilmiş. Her yerden enerji fışkırıyor. Markaların stantları bile net olarak ayrılmadığı için dev bir giyinme odasının içinde yürüyormuş gibi hissediyorsunuz.

Eğlence derken sadece görüntüde değil bu eğlence. Geçen aylarda, Can Bonomo, Göksel gibi sanatçılar mağazanın bir köşesine kurulan sahnede akustik konserler verdiler. Alışveriş yapanlar ünlü isimlerin sesini duyunca bir an için inanamadılar. Ama sonrasında birlikte çok eğlendiler. Ayrıca çarşamba günleri söyleşiler, imza günleri de düzenleniyor etkinlik köşesinde. Facebook ve instagram adreslerinden haftalık etkinlikleri takip edebilirsiniz.

KIZ KIZA ÖNERİSİ: Her gelenin yüzüne bir gülümseme yerleşmesinin nedeni ortamın ruhu sanırız. Dünyanın en ünlü markalarının en genç koleksiyonlarını bir arada görebiliyorsunuz. Türkiye’den de markalar var. Hepsi çok neşeli ürünlerini koymuşlar kendi bölümlerine. Bütçenizi aşacağını mı düşünüyorsunuz, o zaman siz bir de Wepublic’i indirim zamanı görün. Sizi şaşırtacak fiyatlar olabiliyor. Bir kahve içimlik bile olsa uğrayın deriz.