ALİ OCAKBAŞI’NA GİTMEK İÇİN 5 ÖNEMLİ NEDEN

Diyelim ki şehir dışından ya da yurt dışından misafiriniz geldi. İstanbul’da manzaraya karşı kebap yemek istediniz. Nereye gidersiniz? Kesin sizin de elinizde bir liste vardır. Ama bir kere denerseniz Ali Kebab sizin de en sevdikleriniz arasına girecektir. Neden mi?

1- MUHTEŞEM MANZARA
Ali’nin Karaköy şubesi de Gümüşsuyu şubesi de kapıdan içeri girer girmez muhteşem manzaralarıyla dikkat çekiyor. İkisi de tarihi yarımadayı görüyor. Tabii farklı açılarla. Geniş camları sayesinde, cam kenarında oturmayan masalar bile manzaranın keyfini çıkartabiliyor.

2- MEZELER BİR HARİKA DOSTUM
Mönüden hangi mezeyi seçsek bir harikaydı. Porsiyonlar çok küçük değil bir kere. Tulum- tereyağı ikilisine eşlik eden pideler puf puf ve sıcacık geliyor. Gavurdağı salatası ve çiğ köftesi harika. Fındık lahmacun ve pideler de.

3- ETLER ÖZEL OLARAK SEÇİLİYOR
Adana ya da urfa tamam ama şaşlık denemeniz gerek. Ya da büyük bir grup gittiyseniz ortaya paylaşmalık olarak birkaç kebabın bir arada olduğu özel porsiyon söyleyebilirsiniz. Hem her şeyin tadına bakmış olursunuz.

4- OCAK BAŞI SOHBETİ NEFİS
İki mekanda da ocak başı için rezervasyonlar günler öncesinden alınıyor. Ama orada yemenin keyfi bir başka. Tabii sıcağa dayanıklılığınız da önemli. Kebaplar pişerken sohbet iyi gidiyor.

5- TATLIYA YER AYIRIN
Ev baklavası ya da künefe seçim sizin. Biz gittiğimizde seçemedik ve ikisini de ortaya söyledik. İsterseniz yanına dondurma koydurun.

KIZ KIZA ÖNERİSİ: Bir misafir gelmesini beklemeyin bir akşam yemeği için iş çıkışında KIZ KIZA gidin. Erken saatte çok daha keyifli oluyor. Amsterdam’da bile şubelerinin olması boşuna değil. Kendi mönünüzü oluşturup daha hesaplı çıkabilirsiniz. Ama unutmayın her nefis şeyin bir bedeli var.