Alaçatı’ da iyi yemek, kaliteli eğlence için MOMO’ yu denedik


Alaçatı’da geçen yıldan beri adından söz ettiriyor, MOMO. Yemeklerin lezzeti, mekanın atmosferi, dj partilerinin eğlencesi anlatıla anlatıla bitirilemiyor. Denemesek olmazdı. Tabii ki denedik. Sezon başında mekanda bir yenileme çalışması yapılmış. Dekorasyon Alaçatı tarzı ile İbiza stili arasında. Taş ve ahap ağırlıklı her şey. Göz yormuyor. Ayrıca İtalyan şef Lorenzo Pellechia, nefis ve kapsamlı bir mönü hazırlamış. Deniz mahsüllerinden makarnalara uzanan oldukça geniş kapsamlı bir mönü bu. İstersen kalamarından somonuna ve atıştırmalık mezelerine kadar İtalyan tarzı bir balık sofrası seçebilirsin kendine. Ya da makarna ve risotto’ların tadına bakmayı deneyebilirsin. Etler de çok çeşitli.
Ama yemek seçimin ne olursa olsun, öncesinde muhteşem kokteyllerin tadına bakmalısın. Biz özellikle şeker ilave edilmeden gerçek meyvelerle yapılan cinli kokteyllere bayıldık.

Gelelim eğlence bölümüne. Mekanda müzikler DJ Cafer Palamut’a emanet. Belki duymuşsundur Palamut, Miami’deki başarılarıyla adından sık sık söz ettirir oldu. Sadece onu dinlemeye gelenler bile var mekana. Sadece cuma ve cumartesi akşamları değil neredeyse her gece müziğin sesi 4’e kadar kesilmiyor.

Bu arada pazar geceleri Retro Sunday konsepti var mekanda. DJ Macit Kimyacı, Yeşilçam film replikleriyle, nostaljik şarkıları birleştiriyor. Herkes deli gibi dans ediyor. Bu kadar da değil sezon boyunca MOMO’ya gittiğinizde Discolog, Cem Daniel Baltacıoğlu, Doğuş Cihan gibi müzik dünyasının tanınan isimlerini de DJ kabininde görebilirsin.

KIZ KIZA ÖNERİYOR: Bizim önerimiz saat 9 gibi geç bir yemek ve ardından 4’e kadar mekanda dans etmek üzerine. Mümkünse kalabalık bir arkadaş gurubu gitmeyi tercih edin. Kız kıza çok rahat edebileceğinizden eminiz. Yemek için rezervasyon yaptırmak istersen 0533 248 MOMO (66 66) numaralı telefonu arayabilirsin.