KARAKÖY LOKANTASI’NDA BİR ÖĞLE YEMEĞİ

Karaköy’de Kemankeş Karamustafa Paşa Caddesi’nde ilk açılan mekanlardan biridir Karaköy Lokantası. Belki hatırlarsın, o zamanlar daha Karaköy böylesine hareketli değildi. Bu tarz şık bir restoranın bu yıkık dökük sokakta açılmasına herkes pek şaşmıştı. Ama hiç de öyle olmadı. Onu pekçok şık mekan izledi. Karaköy bir cazibe merkezi haline geliverdi.
Önceleri öğle yemeklerinde tercih ediliyordu. Özellikle kurufasulye, pilav ve yoğurt üçlüsü açık ara öndeydi. Sonra akşam yemeklerinin de aranılan mekanı haline geldi. Özellikle şehirde yaşayan yabancılar geleneksel Türk mutfağını tadacakları bu modern mekana bayıldılar.
Modern derken Karaköy Lokantası’nın modern görünümünü Fransız tarzı beyaz keten masa örtileri, sade sandalyeleri sağlıyor. Duvardaki masmavi çiniler ise, İstanbul’un eskilerine Kapalıçarşı’daki tarihi Pandeli’nin duvarlarını hatırlatıyor. Tabii Türk mutfağına yetirdikleri yeni yorumlar da ortama lezzet katıyor.

KIZ KIZA ÖNERİSİ: Doğum günü, yıldönümü kutlamaları için üst kat harika. Ama diyelim ki İstanbul dışından bir misafirin geldi ve turistik tur yapıyorsunuz. O zaman öğle yemeği için de iyi bir durak. Fiyatlar elbette esnaf lokantası gibi değil. Biraz daha fazla. Ama aldığınız hizmete ve lezzete deyiyor. Denemelisin! Önce 0212 292 44 55’ten rezervasyon yaptırmalısın. Özellikle akşam gideceksen.