2016 ilkbahar – yaz sezonunun öne çıkan saç trendleri

2016 ilkbahar – yaz sezonunun öne çıkan saç trendleri

Güneşli ve sıcak günler henüz bin ışık yılı uzakta gibi görünseler de tasarımcılar iple çektiğimiz 2016 ilkbahar – yaz sezonunda hangi tarzların öne çıkacağına karar verdiler bile! İşte önümüzdeki ilkbahar – yaz sezonu boyunca saçları süsleyecek en çarpıcı saç trendleri:

Burgulu topuzlar
Kadınların en favori saçıdır “ev topuzu”. Çünkü kuaförde saatler harcasanız da, alelade yapılmış bir ev topuzundaki seksi ve salaş havayı vermek oldukça zordur. Kadınların bu tutkusundan yola çıkan saç tasarımcıları, 2016 ilkbahar – yaz sezonu saç trendlerinin baş köşesini, evde yapılmış gibi doğal duran burgulu topuzlara ayırdılar.

Burgulu-topuza-bir-örnek

Burgulu topuza bir örnek

Tasarım saç aksesuarları
Işıl ışıl ve tasarım harikası saç aksesuarları, 2016 ilkbahar – yaz sezonunda sadece özel günlerde kullanılmayacak! Günün her saatinde, her saç modeliyle kullanabileceğiniz muhteşem saç aksesuarları, özellikle takı kullanmayı sevmeyenler için kurtarıcı bir uygulama.

Marc-Jacobs-ve-Gucci-defilelerinden

Marc Jacobs ve Gucci defilelerinden

Kahküller
Kahküllü kesimlerin, kadınları her zaman daha genç ve dinamik gösterdiği kesin. Bu yıl hem uzun hem de kısa saçlarda kahkül yeniden çok moda! Saçlarını kestirmeye cesaret edemeyenler kolayca takılıp çıkarılan fake kahküllere başvurabilir.

Bohem örgüler
70’li yılların bohem saçları bu ilkbaharda yine oldukça ön planda. Bu trendin normal saç örgüsünden farkı ise, saçları dümdüz örmekten ziyade, örgüleri başka modellerle bolca harmanlamayı da içermesi.

Louis-Vouitton-Gucci

Louis Vouitton – Gucci

Frida Kahlo etkisi
Gelmiş geçmiş en ikonik kadınlardan Frida Kahlo’nun abartılı çiçeklerle süslediği saçlarını hemen herkes hatırlar. 2016 ilkbahar – yaz saç trendleri arasında adeta parlayan ve bu yaz muhtemelen plajlarda en çok göreceğimiz saç bu olabilir! Saçın yan ve üst kısımlarının iri çiçek, hatta meyve figürleriyle süslendiği bu trend, kadınlara neşe ve tazelik aşılayacak.

Diane-von-Furstenberg-Marchesa

Diane von Furstenberg – Marchesa

Lolita stili
İki yandan toplanmış saçları çok daha cool kılan bu trend, gotik tarzda rujlarla ya da buğulu göz makyajı gibi tezat uygulamalarla birlikte kullanıldığında muhteşem bir etki sağlıyor. Daha sofistike bir görünüm için ışıltılı saç aksesuarlarına da baş vurulabilir.

Giles-Marni

Giles – Marni

Kaynak: Harpers Bazaar